Nawigacja

Przetłumacz stronę
Buttony

Szkoła z klasą

Szkoła bez przemocy

Biuletun Informacji Publicznej Urzędu miasta Jarosławia

Urząd Miasta Jarosławia

Powiat jaroslawski

OKE w Krakowie

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Statystyki

monitoring pozycji

Optymalizowano dla:

Aktualnie online

· Gości online: 4

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 10,064
· Najnowszy użytkownik: EM

święto wolnosci i solidarnosci

ŚWIĘTO WOLNOŚCI I SOLIDARNOŚCI

Muffinki w Towarzystwie Przyjaciół Dzieci

Dnia 30.04.2019r dzieci z oddziału przedszkolnego 0a udały się na warsztaty kulinarne do Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Jarosławiu. Podczas naszej wizyty uczniowie mieli możliwość wykonać i ozdobić własnoręcznie muffinki.

Klucz do Sławy

Dnia 29 kwietnia w Jarosławskim Ośrodku Kultury i Sztuki odbył się finał 29 edycji konkursu piosenki „O złoty klucz do sławy".
Spośród ponad 60 wykonawców szkół podstawowych, domów kultury oraz prywatnych szkół wokalnych, do finału zakwalifikowało się kilkunastu uczestników.
W kategorii klasy VII-GIMNAZJUM- I miejsce zdobyła uczennica naszej szkoły, Monika Balawender. Gratulacje !!!

Dni Ogrodów

W dniach 29-30 kwietnia, uczennice naszej szkoły uświetniły swoimi występami Dni Ogrodów i Swięto Kwiatów- jedno z pierwszych wydarzeń plenerowych na naszym Jarosławskim Rynku.
Dni Ogrodów i Święto Kwiatów, to dwudniowy kiermasz, który ma na celu propagowanie wśród mieszkańców miasta jego upiększanie ale również umożliwia poszerzenie wiedzy dotyczącej ogrodnictwa bezpośrednio u fachowców.

Jarosławskie Pola Nadziei

W dniach 27-28 kwietnia odbyła się akcja Jarosławskie Pola Nadziei. Jej celem było pozyskanie funduszy na rzecz jarosławskiego Hospicjum im. św. Jana Pawła II prowadzonego przez Fundację Wzrastanie. W sobotę zbiórka pieniędzy prowadzona była przed jarosławskimi sklepami, marketami i na jarosławskich ulicach, a w niedzielę przed kościołami. Po raz kolejny bardzo licznie w zbiórce uczestniczyła młodzież naszej szkoły wraz z nauczycielami. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom za udział w akcji oraz za przygotowanie żonkili!

Zlot Gwiaździsty - Puchar Przechodni Dowódcy Garnizonu Jarosław dla naszej szkoły!

Dnia 26 kwietnia w jarosławskim opactwie pobenedyktyńskim odbyło się podsumowanie 18-tej edycji „Zlotu Gwiaździstego. Śladami Przeszłości". Tegoroczny temat konkursu brzmiał: „Wrzesień 1939 w pamięci moich przodków i dokumentach rodzinnych"
Uczniowie naszej szkoły osiągnęli po raz kolejny ogromny sukces, zdobywając Puchar Przechodni Dowódcy Garnizonu Jarosław za największą liczbę punktów. Oto wyniki:
W KATEGORII SZKÓŁ PODSTAWOWYCH: II miejsce - Julia Stęchły, III miejsce - Jagoda Siwoń
W KATEGORII SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH: I miejsce - Amelia Babiś, II miejsce - Maja Cęcora, III miejsce - Bartosz Żurawski. Gratulujacje !!! czytaj więcej .....

II a i III b w Wieliczce

W dniu 25.04.2019 klasy 2a i 3b wybrały się do Kopalni Soli w Wieliczce.Dzieci wędrowały trasa turystyczną pod nazwą "Poznajemy Solilandię".

Zyczenia Z Okazji Swiąt Wielkanocnych

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych wszystkim nauczycielom,
pracownikom administracji i obsługi,
uczniom wraz z Rodzinami, absolwentom i sympatykom Szkoły życzymy
zdrowych, pogodnych Swiąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości,
radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny oraz wesołego Alleluja

STRAJK w szkole

INFORMUJEMY, ŻE W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 5 W DNIU 25.04.2019R. STRAJK ZOSTAŁ ZAWIESZONY (na czas nieokreślony).
W związku z tym zapraszamy uczniów do szkoły na zajęcia zgodnie z planem lekcji.
Prosimy o sprawdzenie w dzienniku lekcyjnym LIBRUS zastępstw za nieobecnych nauczycieli

NABÓR DO SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI

Od 8 marca uruchamiamy elektroniczną rekrutację do publicznych przedszkoli i szkół podstawowych.
To obowiązkowy system zapisów dziecka do I klasy szkoły podstawowej,
oddziału przedszkolnego w szkole (dotyczy dzieci sześcioletnich).

STRONA NABORU DO KLASY I SZKOŁY PODSTAWOWOWEJ :

TUTAJ

STRONA NABORU DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO:

TUTAJ


Wiosna w poezji dla dzieci

Dnia 5 kwietnia uczniowie klas 1 – 3 wraz ze swoimi wychowawcami w bibliotece szkolnej wysłuchali wierszy o wiośnie, które wykonali uczestnicy konkursu recytatorskiego „Wiosna w sercu, wiosna wkoło”. Wszyscy otrzymali ogromne brawa! Na zakończenie młodym artystom zostały wręczone dyplomy i drobne upominki. Gratulujemy!!! czytaj więcej...


Japońska sztuka opowiadania bajek

W piątek 05.04.2019 r. klasy 0a, 1c oraz świetlicę odwiedziła pani Dorota Grzęba z Biblioteki Pedagogicznej w Jarosławiu, która zaprezentowała dzieciom japoński teatr Kamishibai z przedstawieniem „Mój przyjaciel Kemushi”. Kamishibai to tradycyjna japońska sztuka opowiadania historii za pomocą ilustracji, obrazków wsuwanych do małej płaskiej drewnianej skrzynki, pełniącej rolę sceny. Dzieci w aurze niezwykłości, magii i zmieniających się ilustracji uważnie wysłuchały bajki oraz chętnie odpowiadały na pytania gościa. Zainteresowanie było ogromne.

"Figle Migle" z plastelinyDnia 4 kwietnia 2019 r. grupa z oddziału przedszkolnego udała się na warsztaty lepienia z modeliny „Figle Migle”, których tematem przewodnim był Baranek Wielkanocny. Dzieci poznały nowy sposób wykonywania ciekawych figurek oraz miały okazję poznać i doskonalić umiejętności manualne, rozwijać swoją wyobraźnię oraz kreatywne i twórcze myślenie.

Międzyszkolna Liga Robotyki

Od 7 do 30 maja 2019 r.w dziewięciu jarosławskich szkołach podstawowych odbywają się rozgrywki w ramach konkursu „Międzyszkolna Liga Robotyki”.
Celem rozgrywek jest promowanie robotyki oraz wymiana doświadczeń w zakresie konstruowania i programowania robotów. Do rozgrywek uczniowie mogą użyć robota zbudowanego wyłącznie z klocków LEGO. W naszej szkole impreza odbyła się 4 kwietnia.

Link

"Cała piątka na niebiesko"Dnia 2 kwietnia nasza szkoła wzięła udział w akcji „Cała Piątka na niebiesko” zorganizowanej przez Panie Patrycję Pytlarz-Junik oraz Justynę Muchę w ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Z okazji tej uczniowie klas 0-3 wysłuchali prelekcji na temat zaburzeń autyzmu oraz jego pierwszych symptomów.
Wygenerowano w sekund: 0.01
1,490,276 Unikalnych wizyt