Nawigacja

Przetłumacz stronę
Buttony

Szkoła z klasą

Szkoła bez przemocy

Biuletun Informacji Publicznej Urzędu miasta Jarosławia

Urząd Miasta Jarosławia

Powiat jaroslawski

OKE w Krakowie

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Statystyki

monitoring pozycji

Optymalizowano dla:

Aktualnie online

· Gości online: 5

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 10,064
· Najnowszy użytkownik: EM

STRAJK w szkole

INFORMUJEMY, ŻE W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 5 W DNIU 25.04.2019R. STRAJK ZOSTAŁ ZAWIESZONY (na czas nieokreślony).
W związku z tym zapraszamy uczniów do szkoły na zajęcia zgodnie z planem lekcji.
Prosimy o sprawdzenie w dzienniku lekcyjnym LIBRUS zastępstw za nieobecnych nauczycieli

NABÓR DO SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI

Od 8 marca uruchamiamy elektroniczną rekrutację do publicznych przedszkoli i szkół podstawowych.
To obowiązkowy system zapisów dziecka do I klasy szkoły podstawowej,
oddziału przedszkolnego w szkole (dotyczy dzieci sześcioletnich).

STRONA NABORU DO KLASY I SZKOŁY PODSTAWOWOWEJ :

TUTAJ

STRONA NABORU DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO:

TUTAJ


Wiosna w poezji dla dzieci

Dnia 5 kwietnia uczniowie klas 1 – 3 wraz ze swoimi wychowawcami w bibliotece szkolnej wysłuchali wierszy o wiośnie, które wykonali uczestnicy konkursu recytatorskiego „Wiosna w sercu, wiosna wkoło”. Wszyscy otrzymali ogromne brawa! Na zakończenie młodym artystom zostały wręczone dyplomy i drobne upominki. Gratulujemy!!! czytaj więcej...


Japońska sztuka opowiadania bajek

W piątek 05.04.2019 r. klasy 0a, 1c oraz świetlicę odwiedziła pani Dorota Grzęba z Biblioteki Pedagogicznej w Jarosławiu, która zaprezentowała dzieciom japoński teatr Kamishibai z przedstawieniem „Mój przyjaciel Kemushi”. Kamishibai to tradycyjna japońska sztuka opowiadania historii za pomocą ilustracji, obrazków wsuwanych do małej płaskiej drewnianej skrzynki, pełniącej rolę sceny. Dzieci w aurze niezwykłości, magii i zmieniających się ilustracji uważnie wysłuchały bajki oraz chętnie odpowiadały na pytania gościa. Zainteresowanie było ogromne.

"Figle Migle" z plastelinyDnia 4 kwietnia 2019 r. grupa z oddziału przedszkolnego udała się na warsztaty lepienia z modeliny „Figle Migle”, których tematem przewodnim był Baranek Wielkanocny. Dzieci poznały nowy sposób wykonywania ciekawych figurek oraz miały okazję poznać i doskonalić umiejętności manualne, rozwijać swoją wyobraźnię oraz kreatywne i twórcze myślenie.

Międzyszkolna Liga Robotyki

Od 7 do 30 maja 2019 r.w dziewięciu jarosławskich szkołach podstawowych odbywają się rozgrywki w ramach konkursu „Międzyszkolna Liga Robotyki”.
Celem rozgrywek jest promowanie robotyki oraz wymiana doświadczeń w zakresie konstruowania i programowania robotów. Do rozgrywek uczniowie mogą użyć robota zbudowanego wyłącznie z klocków LEGO. W naszej szkole impreza odbyła się 4 kwietnia.

Link

"Cała piątka na niebiesko"Dnia 2 kwietnia nasza szkoła wzięła udział w akcji „Cała Piątka na niebiesko” zorganizowanej przez Panie Patrycję Pytlarz-Junik oraz Justynę Muchę w ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Z okazji tej uczniowie klas 0-3 wysłuchali prelekcji na temat zaburzeń autyzmu oraz jego pierwszych symptomów.

Ogólnopolski Maraton Matematyczny „Banachiada”

Dnia 29 marca W Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu po raz siódmy odbyło się rozstrzygniecie Ogólnopolskiego Maratonu Matematycznego „Banachiada”
„Banachiada” to inicjatywa pozwalająca nie tylko wspomnieć jednego z najwybitniejszych polskich matematyków Stefana Banacha, ale przede wszystkim mająca na celu popularyzowanie wiedzy matematycznej, rozwijanie uzdolnień i zainteresowań matematycznych uczniów oraz sprawdzenie przez nich własnego poziomu wiedzy i umiejętności w dziedzinie Królowej Nauk.
Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Katarzyna Borys i Błażej Dudek zajęła II miejsce! Serdecznie gratulujemy sukcesu!

III miejsce Mateusza w konkursie matematyczno -plastycznymDnia 29 marca w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu, odbyło się rozstrzygniecie konkursu matematyczno - plastycznego "Trójwymiarowy świat matematyki - Pojazdy Przyszłości".
Uczeń naszej szkoły, Mateusz Kuźma zajął w nim III miejsce.Gratulacje !!!!

Obchody Roku Baśki


UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY WZIĘLI UDZIAŁ
W OBCHODACH 100 -LECIA URODZIN "BAŚKI"

27. 03. 1919 - 27. 03.2019

Dnia 27 marca, w rocznicę urodzin Czesławy Romany Puzon, zastępca burmistrza Dariusz Tracz, przewodniczący Rady Miasta Jarosławia Szczepan Łąka z radnymi Dorotą Batiuk-Jankiewicz, Bożeną Łanowy, Agnieszką Wywrót, Antonim Lotyczem, Jarosławem Litwiakiem, Krzysztofem Kiperem, uczniami oraz nauczycielami i dyrektorem Wojciechem Popczyńskim ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Baśki Puzon, harcerzami z Hufca ZHP Jarosław, zuchami i harcerzami z Drużyny Harcerskiej Nieprzetartego Szlaku "Słoneczna Gromada" działającej w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym im. Krystyny Rajtar, członkami Jarosławskiego Stowarzyszenia Oświaty i Promocji Zdrowia oraz uczniami SP nr 6 z Teresą Krasnowską, uczcili pamięć bohaterki.
O godz. 12.00 pod pomnikiem poświęconym Czesławie Romanie Puzon ps. Baśka, wspominano i przypominano postać niezwykłej bohaterki oraz złożono wiązanki kwiatów. Najmłodsi zaś - zuchy i harcerze - złożyli symboliczne, czerwone róże.

XIII Polsko-niemiecko-ukraińska Konferencja Pedagogiczna w Akademii Europejskiej Otzenhausen w Niemczech.

„Wspólne poznawanie Europy- Międzynarodowa wymiana szkolna, jako podstawa procesu integracji europejskiej "
Pod takim hasłem odbyła się w dniach 20 - 24 marca 2019r. w Europejskiej Akademii w Otzenhausen (Niemcy) XIII Polsko-Niemiecko-Ukraińska Konferencja Pedagogiczna pod honorowym patronatem Ministra Edukacji i Kultury Kraju Sary Pana Ulricha Commercona. Udział w niej wzięli przedstawiciele władz oświatowych, nauczyciele koordynujący projekty międzynarodowe i dyrektorzy szkół z Województwa Podkarpackiego, Kraju Saary i Obwodu Lwowskiego. Naszą szkołę reprezentował nauczyciel języka niemieckiego pani Barbara Zięba, która od lat jest zaangażowana w wymianę szkolną z Gemeischaftsschule Saarbrücken-Dudweiler w Niemczech. Dzięki wsparciu ze strony PNWM młodzież naszej szkoły może, przy niskich kosztach własnych, uczestniczyć w wymianie szkolnej na terenie Polski i Niemiec. Obecnie nauczyciele obu szkół planują przyjazd młodzieży z Niemiec do Polski....czytaj więcej

sukces naszej Moniki !!!


Dnia 24 marca, w Przemyślu, odbył się finał XXIX Festiwalu Piosenki „Śpiewaj razem z nami”.
W konkursie brali udział soliści szkół podstawowych, gimnazjalnych, domów kultury i szkół wokalnych województwa podkarpackiego.
Uczennica naszej szkoły Monika Balawender zdobyła wyróżnienie. GRATULACJE !!!!

Konkurs Plastyczny ,,Najpiękniejsza Marzanna" rozstrzygnięty!

Dnia 23 marca, został rozstrzygnięty konkurs plastyczny "Najpiękniejsza Marzanna", którego organizatorami byli: Burmistrz Miasta Jarosław i Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu. Uczniom naszej szkoły przyznano nagrody indywidualne. Otrzymali je uczniowie klasy III b:
Lena Łyżeń , Radosław Ślepecki, Emilia Maziarek i Jagna Kurnal...Gratulacje!!!!

"Wiosna w sercu, wiosna wkoło"

Dnia 21 marca Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. J. G. Pawlikowskiego w Przemyślu Filia w Jarosławiu oraz Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu zaprosili uczniów szkół podstawowych do udziału w XII edycji powiatowego konkursu recytatorskiego poświęconego wiośnie. Naszą szkołę reprezentowali: Wiktoria Czternastek z 5c, Lena Mazur z 2a i Marcel Maciejko z 3a.
Wiktoria otrzymała nagrodę, a Lena wyróżnienie. Gratulujemy!!!

II miejsce Kuby Borysa w konkursie geograficznym


Dnia 15 marca, Zespół Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych w Jarosławiu zorganizował II edycję konkursu geograficznego. Wzięło w nim udział 42 uczniów klas 8 oraz klas 3 gimnazjum z powiatu jarosławskiego. Uczeń naszej szkoły, Jakub Borys, zdobył II miejsce w tym konkursie.GRATULACJE!!!
Wygenerowano w sekund: 0.00
1,532,131 Unikalnych wizyt