Klasa IV c w Krakowie
Dodane przez Admin dnia 13.06.2019
Dnia 07.06.2019 r. Uczniowie klasy 4 c wybrali sie do byłej stolicy Polski, aby zwiedzić zabytki i zrelaksować sie po całorocznym trudzie...czytaj więcej
Treść rozszerzona
Najpierw pojechaliśmy do Galerii Plaza, gdzie w systemie Imax obejrzeliśmy film pt. Pod tafla oceanu.

Następnie podziwialiśmy samoloty w Muzeum Lotnictwa, w tym nawet helikopter papieski.

Kolejnym punktem naszego programu było zwiedzenie stadionu Wisły Kraków.
Zostaliśmy milo przyjęci przez panią przewodnik, która z niezwykłą elokwencją opowiedziała nam o obecnej kadrze piłkarskiej a także o historii tego stadionu.

Rozemocjonowani po zrobieniu zdjęć w różnych miejscach tego obiektu wybraliśmy sie na Wawel, gdzie znajduje sie rezydencja królewska królów polskich.Tam obejrzeliśmy grób Józefa Piłsudskiego i prezydenta Polski L. Kaczyńskiego i jego małżonki, a także inne groby średniowiecznych królów.

Długo oczekiwany obiad, który zjedliśmy w restauracji Kwadrans, dodał nam sił do realizacji kolejnego punktu programu. Była nim wizyta w Legolandzie, gdzie aktywnie spędziliśmy 1,5 godziny na doświadczeniach chemicznych i budowaniu robotów. Bawiliśmy sie świetnie, jak przystało na dzieci.

Po zakupie pamiątek na rynku, wróciliśmy cali i zdrowi do domku. Śpiewaliśmy piosenki i planowaliśmy kolejne miejsce wycieczki.